Primeros Nové Logo

Primeros – rebrand značky

Primeros – vzkříšení značky

Co mají společného Primeros – židovský obchodník Gustav Schwarzwald a prestižní ocenění RedDot Design Award 2017?

Historie značky Primeros je opravdu obdivuhodná

Známou značku Primeros založil v Praze již roce 1909 židovský obchodník Gustav Schwarzwald. Na svou dobu měl progresivní zásilkovou službu až do domu. A šlo mu to dobře: „ochrana“ z přírodní gumy pod značkou Primeros se tehdy prodávala nejen v celé monarchii Rakousko-Uhersko, ale i v metropolích Paříži, Londýně a Chicagu. A od té doby se Primerosky staly synonymem pro kondomy.

V roce 2015 se rozhodl Roman Kocián, současný majitel firmy, že značka Primeros nutně potřebuje novou mízu. Umanul si, že pokud nenajde designéra se silnou vizí, spálí mosty a podnik prodá.

Rebrand značky Primeros

Vyhlídl si tedy typografa Tomáše Brousila, tvůrce nového loga, které navazuje na to tradiční, sto let staré. „Primeros pro mě představovala ikonickou značku, která se stala přirozenou součástí života několika generací,“vzpomíná Brousil.

Po logu byl na pořadu dne redesign obalů. Kromě velkých agentur oslovil Kocián i designéry Jakuba Korouše a Matěje Chaberu s vizí udělat velký třesk v designu vizuálně stagnující značky.

Výsledkem je 9 nových charakterů Primeros, které jsou inspirovány diverzitou lidské sexuality i anatomie. Je tu zastoupen např. něžný kondom s růžovým aroma Innocent, černě zbarvený Black Hawk, Safeguard vhodný na „extrémní zátěž“ nebo King size pro ty, kterým příroda nadělila více než ostatním.

Minimalismus a moderní vychytávky v jednom

Všech devět typů Primeros se vyznačuje minimalistickým designem s výraznými grafickými symboly, které spolu s přímočarou barevností určují charakter každého druhu. Korouš s Chaberou nechtěli další nicneříkající „potištěný papír“ a proto obaly opatřili řadou vychytávek.

Použili prvky, které připomínají zpracování krabiček s luxusními výrobky: embosy, parciální lakování, hot stamp (punc kvality). Přáli si obal, který se dá nejen vidět, ale i osahávat – stejně jako sexuální objekt. Bylo pro ně důležité „několik úrovní objevování krabičky“ i poté, co bude rozbalena. Packy navíc svítí ve tmě a dají se snadno otevřít promáčknutím za pomoci jedné ruky.

Nejde však pouze o nový obal, inovací prošel i samotný produkt. Kondomy obsahují zvýšené množství lubrikace, příjemné aroma a výběr z několika tvarů, které respektují rozdílnost lidské anatomie a sexuality. Jejich výroba probíhá v Německu.

O RedDot Design Award:

Již od roku 1955 se v německém Essenu udělují ceny RedDot Design Award, které oceňují výjimečné počiny z oblasti průmyslového a produktového designu. V současnosti patří toto ocenění mezi nejprestižnější na světě.

V říjnu 2017 si za úspěšný rebranding značky Primeros převzali designéři Jakub Korouš a Matěj Chabera prestižní ocenění RedDot Design Award.

A nám nezbývá než pogratulovat české klasice mezi kondomy k získání této prestižní ceny a popřát mnoho obchodních úspěchů a spokojených zákazníků.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Zajímavý článek o skvělých českých kondomech
Author Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *