Jak Vybrat Správný Kondom – SafeLove.cz

Není kondom jako kondom: Jak zvolit ten správný

Snad každý ví, že kondom je poměrně spolehlivou antikoncepční metodou, a že kromě nechtěného početí chrání také před přenášením nejrůznějších chorob. O něco méně je už rozšířená skutečnost, že kondomů jsou různé druhy i velikosti. Podle čeho vybírat a co je potřeba vědět, aby byl váš sex opravdu bezpečný?

Pánské prezervativy jde zakoupit na mnoha místech, od lékáren přes supermarkety až po benzínové pumpy. Zde ale najdete jen omezenou nabídku – ve specializovaných obchodech či e-shopech si pak většina lidí připadá jako Alenka v říši divů. Jak to tedy je se všemi velikostmi a druhy a jak vybrat ten správný kondom?

Velikost – po jaké sáhnout?

Velikosti kondomů jsou v zásadě tři. XS pro méně vybavené pány, XL pro muže s opačným „problémem“ a poté kondomy pro všechny ostatní. Pokud se tedy velikost vašeho penisu pohybuje mezi běžným průměrem, mohou jít různé velikosti zcela mimo vás. Využijte toho, že v balení se obvykle nachází minimálně 3 kusy, pořiďte si jedno balení a jeden kondom obětujte na zkoušku ještě před akcí.

Pokud má pořízený prezervativ správnou velikost, měli byste se cítit pohodlně bez jakéhokoli škrcení či tlačení, kondom by ale ani neměl být příliš volný. Kroužek či gumička dole dobře přiléhají (neškrtí!) a kondom pevně sedí bez klouzání. Zkrátka, není ani příliš krátký či těsný, ani příliš volný.

Radši větší než menší a další časté omyly

Pořízení většího prezervativu nezvyšuje jeho účinnost, naopak: může zavinit selhání. Příliš velký prezervativ může snadno sklouznout a poté nezabrání ani přenosu pohlavních chorob, ani otěhotnění. Pokud tedy pociťujete, že je vám nasazený kondom volný a pořádně nedrží, raději zaběhněte do obchodu pro menší velikost.

Je-li nasazený kondom těsný nebo krátký, měli byste se poohlédnout v sekci XL. Příliš těsný kondom může způsobit naprostou ztrátu citu v údu, která může vést až k vymizení erekce. Krátký kondom může zase snadněji sklouznout a nebude spolehlivou ochranou proti pohlavním chorobám. Pokud je zvolený prezervativ o něco delší, nevadí. Zbývající část jednoduše srolujte ke kořeni a vytvořte tak pevný kroužek.

Nesnažte se nedostatečnou či přebytečnou velikost prezervativu kompenzovat použitím dvou či více kondomů. Vystavujete se pouze vyššímu riziku prasknutí či sklouznutí.

Jaké další možnosti trh nabízí?

Pokud už jste objevili správnou velikost, můžete experimentovat také s provedením. Na trhu se setkáte s množstvím možností: klasické, anatomické, dráždivé či lubrikované.

Klasické kondomy představují onen beztvarý „plášt“, který si pod slovem „kondom“ většina z nás představí. Anatomické prezervativy jsou pomocí zúžení a rozšíření na vhodných místech upravené pro lepší prožitky pánů. K dostání jsou rovněž anatomické dráždivé (vroubkované) či pouze dráždivé varianty. Pomocí vroubků poté zajišťují ještě příjemnější intimní chvilky ženám, které stimulují na správných místech. S anatomickými vroubkovanými prezervativy bude vaše milování ještě vášnivější.

Lubrikované kondomy potěší páry, u kterých to občas dře. Samy o sobě zajistí dostatečnou lubrikaci na správné bázi a vy si tak užijete bezpečný sex bez starostí. Trh ale myslí i na alergiky. Pokud jeden či oba z páru nesnesou latex, řešením mohou být bezlatexové kondomy, u kterých je nabídka podobně široká jako u těch běžných. Jedinou nevýhodou za hypoalergenní složení bývá vyšší cena.

Experimentátoři, kteří nechtějí zažít nudu ani v milostném životě, si pak mohou užít naprostých unikátů, jako jsou barevné kondomy či prezervativy se speciálními efekty.

Chcete si užít široké nabídky kondomů a naprosté diskrétnosti při jejich vybírání i nákupu? Na SafeLove máme zkušenosti s diskrétním doručováním a široký výběr. Zvolte z toho nejlepšího, co na trhu je a pořiďte si kondomy světoznámých značek, jako je Protex, Pasante či N.J.C!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *