Jakou Velikost Menstruačního Kalíšku Zvolit?

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku – snadno a bez starostí

Výběr menstruačního kalíšku není žádná věda a rozhodně to není náročnější než výběr správné velikosti vložek či tamponů. Na rozdíl od jednorázových menstruačních pomůcek však kalíšek představuje investici na několik let, proto se rozhodně vyplatí vybrat správně. Jak nešlápnout vedle poradíme v dnešním článku.

Dvě velikosti usnadní výběr

Drtivá většina výrobců nabízí jen dvě velikosti, v ojedinělých případech se setkáte se třemi nebo čtyřmi – víc jich ale v regálech nepotkáte. To je příjemná změna od desítek velikostí vložek, označovaných záhadnými výrazy jako „ultra extra strong normal“, které nakonec ani nedávají smysl. Označení kalíšků je oproti tomu perfektně logické a řídí se buď klasickými velikostmi (Small, Medium, Large, Extra Large), případně čísly 1 a 2 či písmeny „A“ (after) a „B“ (before). Jinou terminologii prakticky nenajdete.

Vybírejte podle věku i síly menstruace

Menší varianta

Menší velikost (označovaná písmenem S, B, případně číslem 1) se obecně doporučuje dívkám a mladým ženám. Prvním kritériem je věk – svaly pánevního dna totiž s přibývajícími léty povolují, proto je menší velikost ideální do cca 28 let věku uživatelky. Menší kalíšek je vhodný pro nerodičky (odtud písmeno B = before, tedy „před“ porodem) nebo ženy, které rodily císařským řezem. Užívat jej mohou také panny a ty příslušnice něžného pohlaví, které mají slabou až středně silnou menstruaci.

Větší varianta

Kalíšek ve větší velikosti, který často nese označení M, L, A či číslo 2 je určen pro ženy, které už oslavily 28. narozeniny. Ocení jej také maminky po přirozeném porodu, dámy s širší tělesnou konstrukcí či ženy se silnou menstruací. Pokud řešíte problém s povolenými svaly pánevního dna, udělá vám větší kalíšek také dobrou službu.

Nejste si jisté?

Pokud si nejste jisté ani po přečtení článku, máme pro vás ještě dva další tipy. Můžete se poradit se svým gynekologem – a nezáleží na tom, zda už se s trendem menstruačních kalíšků setkal. Obecně by vám měl být schopen sdělit, zda je vaše pochva užší nebo širší.

Není vám představa takového rozhovoru příjemná? Pak si zakupte kalíšek větší – menší by totiž mohl protékat. A pokud vám bude větší kalíšek nepříjemný, na rozdíl od menšího si jej můžete schovat na „později“, tedy dobu po třicítce či po porodu. Myslete také na to, že použité kalíšky nelze vyměnit a není hygienické je půjčovat či prodávat – proto je lepší sáhnout po takovém, který budete moci využít alespoň v budoucnu.

U nás na SafeLove se držíme pravidla dvou velikostí. Nabízíme vám kalíšky značky GaiaCup, které se vyrábí ve velikosti S a ve velikosti L. Už víte, jaká velikost vám nejlépe sedne? Pak neváhejte a vyberte si svůj menstruační kalíšek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *