Jak Správně Nasadit Kondom? – SafeLove.cz

Jak nasadit kondom?

Ačkoli na nasazení kondomu není nic těžkého, při prvních několika pokusech se to může jevit jako náročný úkol. Proto pro vás máme podrobný návod, ve kterém se dozvíte, jak s kondomem zacházet, abyste si mohli užít intimní chvilky beze strachu z nechtěných důsledků.

Kondom neboli prezervativ je mužskou bariérovou antikoncepcí, kterou můžete použít samostatně, nebo jako doplněk k jiné antikoncepční metodě. Nechrání totiž jen před neplánovaným početím, ale také před sexuálně přenosnými nemocemi. Pokud jej použijete správně, je jeho spolehlivost velmi vysoká (při bezchybném použití je velmi blízko 100 %), ale je možné jej kombinovat prakticky se všemi dalšími metodami ochrany.

Jak tedy nasadit kondom?

Základem je vybalit jej z obalu. Při tomto kroku buďte extrémně opatrní – dlouhé nehty, zuby, prstýnky i nůžky a další ostré předměty představují nebezpečí pro úroveň vaší ochrany. Pokud kondom jakkoli porušíte, neriskujte jeho použití a raději sáhněte po novém kusu.

Kondom nasazujte až ve chvíli, kdy je penis zcela ztopořený a těsně před stykem. Na srolovaném prezervativu jemně stiskněte špičku (rezervoár), aby v ní nezůstal vzduch, a opatrně kondom nasaďte. Poté jej rolujte ke kořenu penisu, při tom vytlačte veškeré vzduchové bubliny. Pokud je délka kondomu větší než délka penisu, zůstane dole srolovaný „kroužek“. Tento kroužek, případně gumička, by měl dobře přiléhat. Pokud tomu tak není, pro příště se poohlédněte po menší velikosti.

Po ejakulaci penis rychle vytáhněte. Kondom následně stáhněte, zasukujte a vyhoďte do odpadkového koše. Dejte pozor, aby obsah nevytekl.

Co dalšího byste měli vědět o kondomu?

  • Vždy před použitím kondomu zkontrolujte, zda se na obalu nachází znak CE, který potvrzuje kvalitu a nezávadnost. Zkontrolujte také datum exspirace – pokud již uplynula doba trvanlivosti, kondom není spolehlivou ochranou!
  • Prezervativům nesvědčí velké teplotní výkyvy, zejména pak teplo, vlhko či sluneční svit. Spolehlivost snižuje i přepravování v kapse či v peněžence – hrozí mechanické poškození i vystavení nepříznivým teplotám.
  • Při sexu s kondomem nepoužívejte olejové lubrikační gely ani jiné oleje. Milování si ale stejně dobře můžete užít s lubrikanty na bázi vody či silikonů.
  • Pokud po použití kondomu cítíte vy nebo partnerka nepříjemné pocity, je možné, že máte alergii na latex. V takovém případě zvolte bezlatexové prezervativy.

Nasazení už zvládáte jako profesionálové? Pak vám nic nebrání experimentovat – sáhněte po speciálních kondomech, které zpestří váš sexuální život!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *