YTH

Hormonální jóga dle Dinah Rodrigues – unikátní řešení nejen neplodnosti

Co je to hormonální jógová terapie? Opravdu dokáže léčit diabets 1. a 2. stupně? Lze pomocí ní řešit problémy s neplodností žen i mužů? Kde se techniky YTH naučíte?

Kdo je Dinah Rodrizues?

Dinah Rodrigues je brazilská cvičitelka jógy a terapeutka. Dinah cvičí jógu již více než 40 let a lze ji považovat za průkopnici jógy v Brazílii. Později vynalezla tzv. hormonální jógovou terapii (YTH – Yoga Hormone Therapy), dnes velmi moderní cvičební metodu. Dinah se díky obrovské a neustále rostoucí oblibě YTH stala mezi příznivci jógy celebritou, žije v Brazílii, ale každoročně pořádá kurzy cvičení YTH v Severní Americe a Evropě, Českou republiku nevyjímaje. Rozhovor s Dinah je zde:

Co je to hormonální jógová terapie a komu je určena

Cílem cvičení hormonální jógové terapie je vyrovnání hladiny hormonů v těle. Systém hormonální jógové terapie vychází z tradičních jógových technik a je doplněn o speciální cviky, které. povzbuzují žlázy s vnitřní sekrecí tak, aby navzájem spolupracovaly, mohly fungovat jako systém a zajišťovaly tak 100% jednotlivé funkce. Pracuje s přesnou sestavou jógových pozic, dynamických dechových technik, s energií i vizualizací. A právě dynamika a dýchání stimulují naše žlázy. Dalším zásadním faktorem je pak posílení a uvolnění klíčových oblastí těla tak, aby byly orgány dobře zásobeny krví. Důležité je cvičit opravdu technicky správně a také pravidelně. Oproti klasické józe je působení YTH na tělo rychlejší. Existují 3 varianty jógové terapie: pro ženy, muže a pro diabetiky.

Sestava pro ženy zvyšuje plodnost a podporuje libido, pomáhá při PMS, cystách na vaječnících, při hypofunkci štítné žlázy, při předčasné menopauze, v menopauze, při akné, migrénách, při inkontinenci, působí proti stresu, pomáhá při úzkostech a depresích.

Sestava pro muže je prevencí problémů s prostatou, zvyšuje plodnost, podporuje libido, pomáhá při migrénách, při hypofunkci štítné žlázy, při inkontinenci, působí pozitivně proti stresu, při úzkostech a depresích. Cvičením lze řešit i problémy s erekcí, zde je vhodné vyzkoušet tzv. Kegelovy cviky.

Sestava pro prevenci a při léčbě diabetu pomáhá při léčbě diabetu 1. i 2. typu, působí blahodárně na játra (při vyšší konzumaci alkoholu, či medikamentů), slinivku a slezinu. Dále působí na pohlavní žlázy (zvýšení libida, plodnost), štítnou žlázu a nadledvinky.

Cviky

Ve cvičení naleznete tyto tři speciální techniky:

  • tibetská technika vedení energie, mentální technika, která soustředěním pozornosti do žláz s vnitřní sekrecí podporuje celkový účinek cvičení,
  • dynamické ásany (pozice), pracují zejména s pánví a  celkově působí na pohybový aparát,
  • bhastrika, dynamický a silný břišní dech, který masíruje břišní orgány.

Kde se hormonální jógu naučíte

Zájemcům o cvičení hormonální jógové terapie doporučujeme využít některého z kurzů pořádaných certifikovanými cvičiteli YTH. V Praze pořádá kurzy například Centrum hormonální jógy, Hana Suberová a další. Zde se naučíte správné provedení technik, které si potom můžete sami procvičovat například doma.

Kurzy hormonální jógy probíhají pravidelně, můžete si vybrat intenzivní jedno, či dvoudenní rychlokurz zaměřený na správné zvládnutí technik, nebo měsíční kurz pod dohledem zkušeného lektora.  A pokud vás YTH očarovala, proč si neudělat s paní Dinah rovnou certifiát a hormonální jógovou terapii nevyučovat?

Pokud vám nestačí odkazy na české nadšence hormonální jógové terapie, obraťte se přímo na stránky Dinah Rodrizues. Zakoupit zde rovněž můžete knihy, e-booky, plakáty a další materiály nezbytné pro cvičení YTH.

Ať již s jógou teprve začínáte, či již se cvičením jógy máte nějaké zkušenosti, hormonální jóga vás posune opět o krok dál.

Náš TIP: Nemůžete otěhotnět? Zacvičte si i se svým partnerem.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Nemůžete otěhotnět? Vyzkoušejte hormonální jógovou terapii. YTH je řešení pro oba partnery.
Author Rating
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *