Naučte Se Správně čistit Menstruační Kalíšek

Čistíte svůj menstruační kalíšek správně? Poradíme vám jak na to!

Menstruační kalíšek si pro jeho ekologičnost, komfort i zdravotní nezávadnost zamilovaly ženy po celém světě. Aby však zůstal stále stejně komfortní a nemnožily se v něm bakterie, je nadmíru důležité jej správně a pravidelně čistit. Není potřeba se ničeho bát, čištění menstruačního kalíšku rozhodně není žádná věda a nezabere více než pár minut.

Pár rad a tipů pro začátek

S kalíškem vždy manipulujte pouze čistýma rukama. Pokud nemáte k dispozici umyvadlo, utřete si ruce alespoň antibakteriálními ubrousky či antibakteriálním gelem.

Svého malého pomocníka také vyvařujte vždy v dostatečném množství vody – pokud by se silikon dostal do kontaktu se dnem hrnce, spálí se a nebude dále použitelný. Není vhodné kalíšek mýt v myčce ani na něj používat prostředky na nádobí. Svoje intimní partie čističem na nádobí pravděpodobně také umývat nebudete – mohl by vám totiž přivodit nepěkný zánět.

Před prvním použitím

Před tím, než kalíšek poprvé použijete, se rozhodně vyplatí jeho důkladnější vyčištění. Kalíšek je dodán v originálním obalu od výrobce, i přesto ale pamatujte na to, že bakterie jsou mikroskopické a žijí úplně všude. Kalíšek proto vyvařte – jednoduše jej ponořte do vroucí vody na 5 až 7 minut. Pokud vám ani vyvaření ve vodě na klidu tak úplně nepřidá, vyzkoušet můžete i speciální přípravek určený na čištění menstruačního kalíšku.

Před prvním použitím je také ideální čas najít pro kalíšek nádobu na vyvařování. Obětujte jeden hrnec, který budete používat pouze na čištění kalíšku a na nic jiného.

Při denním použití (mezi menstruací)

V době, kdy menstruujete, je vhodné kalíšek umýt mezi každým vyjmutím a opětovným zavedením. V pohodlí domova k tomu využijte teplou vodu, případně ji můžete doplnit intimním gelem či neparfemovaným mýdlem. V bojových podmínkách (tedy na veřejných toaletách ve škole, práci, v kavárně či při cestování) si vystačíte s vypláchnutím vodou z lahve či vytřením toaletním papírem.

Vždy ale dejte pozor, aby otvory po stranách kalíšku nebyly ucpané. To by znemožnilo vytvoření dostatečného podtlaku a silikonová vychytávka by tak mohla začít protékat.

Po skončení menstruace

Po skončení periody je vhodné kalíšek opět vyvařit, podobně jako před prvním použitím. Pokud si chcete být opravdu jisté, že je kalíšek dokonale čistý, nemá na sobě žádné skvrny a nebude zapáchat, pak sáhněte po prášku Gaia Magic Touch. Už špetka tohoto čisticího zázraku si poradí s veškerými bakteriemi i skvrnami a pomůže vám udržovat silikonovou hygienickou pomůcku v perfektní čistotě.

Jak vidíte, ani na údržbě menstruačního kalíšku není vůbec nic těžkého. Už máte ten svůj? Pokud ne, revoluční hygienickou pomůcku pořídíte i na SafeLove.cz!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *